Engleska se plasirala u prvo finale evropskih prvenstava: Kontroverzni penal poslao Dance kući

Radio 021 08.07.2021

Reprezentacija Engleske prvi put se posle 55 godina plasirala u finale Prvenstva Evrope u fudbalu pobedivši selekciju Danske posle produžetaka.

Danska je prva postigla pogodak posle slobodnog udarca koji je izveo Mikel Damsgard. Ovaj gol u 30. minutu ujedno je jedini pogodak direktno iz slobodnog udarca tokom trajanja ovogodišnjeg prvenstva Evrope. Radost Danaca nije dugo trajala pošto je na centaršut Bukaja Sake, svega devet minuta posle vodećeg gola Danske Simon Kjaer postigao autogol, te se na poluvreme otišlo pri rezultatu 1:1. S obzirom na to da u drugom poluvremenu nije bilo pogodaka, otišlo se u