Jovana Preković je carica karatea! Naša ratnica osvojila zlato, istorija je ispisana!

Alo 06.08.2021

Ovo je istorijska pobeda naše Jovane Preković, savladala je Kineskinju Jin Ksaojang i osvojili zlatnu medalju

Sada je sve jasno naša Jovana Preković postala je olimpijska šampionka u kareteu u kategoriji do 61. kilograma. Kroz ceo turnir naša devojka je bila dominatna, atraktivnim borbama je došla do zasluženog zlata, U finalu je sudijskom odlukom pobeila Ksaojang i tako zlatu sa Evropskog prvenstva i Svetskog prvenstva, dodala i zlatnu medalju na Olimpijadi. 14.38 - Jovana Preković je pobedila sudijskom odlukom Jin Ksaojang i tako postala olimpijska šampionka 14.05 -