Nemci uzmenireni zbog havana sindroma Policija istražuje misterioznu bolest koja kosi američke zvaničnike
Alo 08.10.2021
![Nemci uzmenireni zbog havana sindroma Policija istražuje misterioznu bolest koja kosi američke zvaničnike](https://nstatic.net/img/logo/s/alo.png)
Nemačka policija istražuje nekoliko slučajeva misterioznog "Havanskog sindroma", za koji se veruje da je zahvatio oko 200 američkih zvaničnika i članova porodice širom sveta, u američkoj ambasadi u Berlinu.
Sindrom - skup bolesti koji uključuje migrene, mučninu, poremećaje pamćenja i vrtoglavicu - privukao je pažnju javnosti 2016. godine nakon što su se desetine diplomata u američkoj ambasadi u Havani na Kubi žalile na simptome. Kao odgovor na izveštaj Špigla, berlinska policija saopštila je da od avgusta istražuje "navodni napad zvučnim oružjem na zaposlene u američkoj ambasadi", ali je odbila da pruži dodatne informacije. Iz ambasade nije bilo neposrednih