Vesić: Proširenje BG voza u saradnji s Rusijom, biće pet puta više polazaka, sa 104 na 500!
Alo 23.11.2021
![Vesić: Proširenje BG voza u saradnji s Rusijom, biće pet puta više polazaka, sa 104 na 500!](https://nstatic.net/img/logo/s/alo.png)
Zamenik gradonačelnika Beograda Goran Vesić izjavio je danas da se pored izgradnje metroa radi i proširenje BG voza, koje predviđa povećanje broj polazaka sa 104 na 500 na dnevnom nivou.
Vesić je rekao da će se to proširenje raditi u saradnji sa Rusijom i da će medjunarodni sporazum biti dogovoren tokom predstojeće posete predsednika Srbije Aleksandra Vučića predsedniku Rusije Vladimiru Putinu. "Uradićemo duple koloseke prema Lazarevcu i Mladenovcu, radićemo novu prugu prema Surčinu i Obrenovcu, tako da će svaka prigradska beogradska opština imati svoju vezu BG voza na svakih 10 do 15 minuta u špicu i na 45 minuta van špica", rekao je Vesić. Prema