Ukrajina maltene priznala napad na Rusiju "Pre ili kasnije dugovi moraju da se vrate"
Alo 27.04.2022
![Ukrajina maltene priznala napad na Rusiju "Pre ili kasnije dugovi moraju da se vrate"](https://nstatic.net/img/logo/s/alo.png)
Rusija je danas izvestila o nizu eksplozija na jugu ove zemlje i požaru u skladištu municije, poslednjem u nizu incidenata koje je visoki ukrajinski zvaničnik opisao kao osvetu i „karmu“ za invaziju Moskve.
Bez direktnog priznanja da je Ukrajina odgovorna, savetnik predsednika Mihail Podoljak rekao je da je prirodno da ruski regioni u kojima se skladišti gorivo i oružje uče o „demilitarizaciji“. Upotreba te reči bila je naglašena referenca na naveden cilj Moskve za devetnedeljni rat u Ukrajini, koji ona naziva specijalnom vojnom operacijom za razoružavanje i „denacifikovanje” svog suseda. „Ako vi (Rusi) odlučite da masovno napadnete drugu zemlju, masovno ubijate sve