У уторак ново рочиште тужбе против Драгане Арсић, власница "Галенса" тражи годину дана затвора за активисткињу

У уторак ново рочиште тужбе против Драгане Арсић, власница "Галенса" тражи годину дана затвора за активисткињу

Сутра, 17. маја, од 10 сати, у судници 166 или у сали новосадског суда на ИИИ спрату, биће одржано ново рочиште у кривичној тужби Сање Петрић, власнице "Галенса", против Драгане Арсић, којом је терети за нарушавање пословнг угледа и кредитне способности.

Ово рочиште је у вези са догађајем организованог протеста "Сви за шуме-шуме за све", а Петрић у овој тужби тражи годину дана затвора за еколошку активисткињу! Подсећамо, активисти су на овом протесту симболичним акцијама пресецања жице и катанца на огради око шуме Националног парка указали на "узурпацију заштићеног подручја природе на локалитету Кестен и опструкцију институција". Петрићи су реаговали са 5 СЛАПП тужби "са циљем да застраше активисте и заиставе

Нови Сад »

Нови Сад »

Кључне речи

Војводина, најновије вести »