Koliko Novosađani "uštede" kad nesavesno pune bazene i zalivaju bašte umesto da poštuju propise?
Radio 021 18.07.2022
![Koliko Novosađani "uštede" kad nesavesno pune bazene i zalivaju bašte umesto da poštuju propise?](https://nstatic.net/img/logo/s/radio-021.png)
Izuzetno visoke temperature svake godine dovode do ogromne potrošnje vode u Novom Sadu - kao posledica, javlja se nizak pritisak i otežan rad "Vodovoda i kanalizacije".
Ovo preduzeće beleži i do 50 odsto veću potrošnju vode tokom letnjih noći. Voda se neodgovorno koristi za potrebe za koje pijaća voda iz gradskog sistema nije namenjena, a mnogi na taj načino stvaruju velike uštede. Kako za 021.rs navodi direktor "Vodovoda i kanalizacije" Gvozden Perković, punjenje bazena korišćenjem vode iz gradskog vodovoda iskazuje se na računima u iznosima do 5.000 dinara. Međutim, propisno punjenje bazena pomoću cisterne koju "Vodovod", uz