Portugalci overili osminu finala Bruno Fernandez matirao Urugvaj, latinoamerikanci rešavaju svoju sudbinu protiv Gane

Alo 28.11.2022

Fudbaleri Portugala pobedili su Urugvaj sa 2:0 i prošli u osminu finala Mundijala u Kataru

Kristijano Ronaldo i Portugal, su posle Francuske i Brazila, takođe uspeli da obezbede plasman u osminu finala posle samo dva kola na šampionatu sveta u Kataru. Portugalci su golovima Bruna Fernandeša savladali Urugvaj sa 2:0. U prvom poluvremenu nije bilo golova, a najbolju šansu u 32. minutu imao je Rodrigo Bentankur, ali je njegov udarac zaustavio portugalski golman. Portugalci su zaigrali angažovanije u drugom poluvremenu, a posle propuštene šanse Žoaoa Feliksa