Svetsko fudbalsko prvenstvo 2022: Hrvatska pobedila Brazil na penale i plasirala se u polufinale

Radio 021 09.12.2022  |  BBC News na srpskom

Golom Nejmara u 105. minutu, Brazil poveo protiv Hrvatske, ali je Petković izjednačio u 117. U penal seriji 4:2 za Hrvatsku.

Georgi Licovski/EPA-EFE/REX/Shutterstock Hrvatski san se nastavlja „Dajte nam čudo", glasio je jedan od naslova u hrvatskoj štampi pred četvrtfinalni duel Hrvatske i Brazila na Svetskom fudbalskom prvenstvu u Kataru. Čudo se dogodilo. Hrvatska, vicešamopin sveta iz Rusije 2018. godine, eliminisala je Brazil posle produžetaka i penal serije, u kojoj je ponovo blistao Dominik Livaković, golman Hrvatske. Posle 90 minuta bilo je 0:0, posle produžetaka 1:1. U 105.