U porodici Ivić se poštuju običaji, domaćica Nela danas pravi božićnjak
Subotica.com 24.12.2022 | Subotica.com
![U porodici Ivić se poštuju običaji, domaćica Nela danas pravi božićnjak](https://nstatic.net/img/logo/s/subotica-com.png)
Božićnjak, tradicionalni kolač sa figurama koje simbolizuju Isusovo rođenje, i ovog Božića krasiće dom porodice Ivić i to zahvaljujući veštim rukama domaćice Nele koja od zaborava čuva običaje svoga naroda.
I ovog Badnjeg dana zasukala je rukave i priprema kvasno testo od kog se pravi kolač. - Za pripremu samog kolača potrebno je pola kvasca, pola litre mleka, malo soli i šećera. Mi Bunjevci kažemo da ide brašna koliko zahvati. Testo se deli na sedam delova. Nakon što se napravi ta osnova, izrađuju se dve pletenice kojima se oblažu rubovi božićnjaka, a u sredini se od testa pravi krst. U kolač se stavlja dinar - objašnjava Nela Ivić. Oblikovanje figurica najzahtevniji