Vagon sa fosfornom kiselinom iskliznuo sa pruge kod Zaječara, oglasilo se i ministarstvo
Radio 021 29.12.2022 | Danas, Glas Zaječara
![Vagon sa fosfornom kiselinom iskliznuo sa pruge kod Zaječara, oglasilo se i ministarstvo](https://nstatic.net/img/logo/s/radio-021.png)
Voz koji je prevozio fosfornu kiselinu iskliznuo je oko pola sata posle ponoći na nedavno rekonstruisanoj pruzi Zaječar - Knjaževac, kod sela Vratarnica.
Iskliznula je prva cisterna. Portparol zaječarske policije Aleksandar Bogojević potvrdio je da je pola sata posle ponoći, na nedavno rekonstruisanoj pruzi Zaječar – Knjaževac, iz šina kod sela Vratarnica iskliznula teretna kompozicija. Bogojević je za Danas rekao da se radi o isklizniću jedne cisterne sa fosfornom kiselinom i da se ona nije izlila. "Ljudi ne treba da brinu, situacija nije kao u Pirotu", naglasio je Bogojević. Policija i vatrogasci su na terenu, a