Zna se ko je gazda u Australiji Đoković u tročasovnoj drami pobedio Kordu, osvojio Adelejd i najavio napad na deseti pehar u Melburnu

Alo 08.01.2023
Zna se ko je gazda u Australiji Đoković u tročasovnoj drami pobedio Kordu, osvojio Adelejd i najavio napad na deseti pehar u…

Novak Đoković pobedio Sebastijana Kordu u finalu Adelejda sa 2:1 u setovima

Sjajan tenis igrali su Đoković i Korda u svom prvom zvaničnom susretu. Sat i 14 minuta je trajao neverovatni prvi set. Bez mnogo uzbuđenja u prvoh osam gemova, mirno, gem za gem, igrala su dvojica tenisera. A onda se sve ubrzalo na maksimun. Korda je u devetom gemu pravo niotkud napravio brejk i došao do situacije da servira za set, ali je Đoković spasio tri set lopte i prvu brejk priliku pretvorio u izjednačenje – 5:5. Novak je imao priliku da u 12. gemu dođe i do