Za dva meseca napredovala na rang listi više od 600 mesta: Teniserka Ena Ilić iz Kragujevca državna prvakinja u uzrastu do 14 godina

iKragujevac 26.06.2023
Za dva meseca napredovala na rang listi više od 600 mesta: Teniserka Ena Ilić iz Kragujevca državna prvakinja u uzrastu do…

Iako će tek polovinom narednog meseca napuniti 13 godina mlada teniserka Ena Ilić iz Kragujevca suvereno je osvojila državno prvenstvo Srbije u uzrastu devojčica do 14 godine a za samo dva meseca ma međunarodnim turnirima na rejting listi napredovala je za skoro, neverovatnih, 600 mesta.

Titulom prvakinje Srbije Ena je nastavili niz osvajanja državnih prvenstava, o čemu je Danas već pisao, objedinjući titule državnih prvakinja do 12 i do 14 godina. Da li treba napomenuti da je svojevremeno osvojila titulu i za uzrast do 10 godina. Ove sezone usresredila se na turnire prve kategorije, sve u kategoriji do 14 godina. Prošlu godinu završila je osvajanjem turnira u Novom Sadu, a, u novembru je postala i regionalni prvak (Zapadne Srbije i Šumadije)