Kurti kao kalimero Ovo je nepravda! Izgovorio reči zbog kojih mu se ceo svet smeje
Alo 02.07.2023
![Kurti kao kalimero Ovo je nepravda! Izgovorio reči zbog kojih mu se ceo svet smeje](https://nstatic.net/img/logo/s/alo.png)
Lažni Ppemijer Kosova Aljbin Kurti kaže da su kaznene mere koje je Evropske unije uvela Kosovu* nepravedne, ali da Vlada nastavlja svoj put bez kompromisa sa vladavinom prava i ustavnošću, prenosi Dukađini.
Kurti je, na inauguraciji parka u Štimlju, rekao da se nada da ove mere neće trajati dugo jer je Kosovu potrebna podrška na njegovom putu napred. “Ovo nisu sankcije, ali je istina da su kaznene mere i one su nepravedne, jer Kosovo i njegova vlada imaju najdemokratskiju, proevropsku i najnapredniju državnu i izvršnu vlast. S druge strane, imamo stalnu konfrontaciju sa raznim oblicima agresije iz Srbije, koja je autokratska i proruska država i koja se nije suočila sa