Milijarde za nemačku armiju idu u američke džepove? Šokantne tvrdnje direktorke kompanije koja pravi delove za "leoparde"
Alo 05.07.2023

Američke firme iz sfere odbrambene industrije će verovatno dobiti gotovo polovinu od 100 milijardi evra koje Berlin planira da izdvoji za vojnu modernizaciju, tvrdi Suzana Vigand, direktorka nemačke Renk grupe, firme koja proizvodi delove za tenkove.
Ona je optužila nemačku vladu da nema stratešku viziju za domaću industriju. - Ne verujem da će mnogo novca ostati za nemačku industriju. Nemačka nema politički kompas za odbrambenu industriju - rekla je Vigandova novinarima u ponedeljak u Minhenu. Nemački fond za modernizaciju je formulisan u maju prošle godine nakon dugih pregovora unutar vladajuće koalicije. Kancelar Olaf Šolc opisao je novčanu injekciju kao odgovor bez presedana na savremene izazove i obećao da