"Ko isporučuje oružje - ne želi mir" Nemački političar oštro kritikuje Zapad i poziva na saradnju sa Moskvom - Optužbe protiv Putina neosnovane

Alo 22.08.2023
"Ko isporučuje oružje - ne želi mir" Nemački političar oštro kritikuje Zapad i poziva na saradnju sa Moskvom - Optužbe…

Nemački političar Bjern Heke smatra da Zapad želi da produži sukob u Ukrajini i stoga nastavlja da snabdeva Kijev oružjem.

Bjern Heke se protivi nastavku isporuke oružja Ukrajini. Šef tirinškog ogranka Alternative za Nemačku smatra da sukob na istoku Evrope "treba prekinuti što je pre moguće i bez obzira ko je kriv ". U intervjuu za švajcarsko izdanje Blick, nemački političar ističe da ne političari, već istoričari treba da „pronađu krivca“ . On u intervjuu napominje da „ko god isporučuje oružje ne želi mir, on želi da produži rat“, a optužbe protiv Vladimira Putina smatra neosnovanim.

Pročitajte još

Ključne reči

Svet, najnovije vesti »