ČESTITAMO! Odbojkašice Srbije vicešampionke na Evropskom prvenstvu u Briselu! Brisel - Evropsko prvenstvo u odbojci

Volim Zrenjanin 03.09.2023

Odbojkašice Srbije završile su grupnu fazu sa savršenim učinkom koji je glasio 5-0, a da im toj fazi niko nije mogao ništa pokazuje činjenica da su redom savladale Ukrajinu, Sloveniju, Poljsku, Mađarsku i Belgiju a onda iu osmini finala u Briselu bez izgubljenog seta pobedile Švedsku.

U četvrtfinalu naše devojke pobedile su Češku 3:1, a u polufinalu Holandiju takođe sa 3:1. Naše devojke su povele sa 1:0 i u prvom setu rezultat je bio 27:25, drugi set su naše devojke izgubile sa 25:21 ali su u trećem setu načinile neverovatan preokret i dobile ga rezultatom 25:22 i povele u setovima sa 2:1. Ćetvrti set su počele silovito, ekipe su se non-stop smenjivale u vođstvu ali su na kraju Turkinje slavile sa 25:22 i izjednačile na 2:2 u setovima. Peti