Ko je sve u reprezentaciji imao het-trik u prvom poluvremenu: Mitrović prvi posle Miloševića, Jezerkić dao i četiri

Danas 10.09.2023  |  G. A.

Utakmica u Kaunasu između Litvanije i Srbije u kvalifikacijama za Evropssko fudbalsko prvenstvo u Nemačkoj 2024. pamtiće se po tome što je Aleksandar Mitrović, najbolji strelac naše reprezentacije svih vremena (55 golova), postigao het-trik u prvom poluvremenu.

To dostignuće nije jedinstveno u našem državnom timu, ali se i ne događa svaki dan. Da jedan igrač načini takav podvig čekalo se 27 godina. U kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo u Francuskoj 1998. Jugoslavija je u jesen 1996. preslišala Farska Ostrva u gostima sa 8:1 (5:1). Savo Milošević, tada igrač Aston Vile, u Toftiru je zatresao mrežu u 6, 30. i 38. minutu. Do njega su prošle 32 godine od takvog dostignuća. Na Olimpijskim igrama u Tokiju 1964, a te su se