Pustila sam ruku da slika: Milica Šuica Vučetić o svojoj devtoj samostalnoj izložbi (foto)
Večernje novosti 10.11.2023 | M.A.K.
![Pustila sam ruku da slika: Milica Šuica Vučetić o svojoj devtoj samostalnoj izložbi (foto)](https://nstatic.net/img/logo/s/vecernje-novosti.png)
UMETNICA Milica Šujica Vučetić predsatavlja svoje nove radove u galeriji "Ozon". Ovo je njena deveta samostalna izložba, a prvu je imala 2012. godine u Galeriji "Progers".
Foto priovatna arhiva - U ovom danas periodu mog slikarskog nastojanja pustila sam ruku da sama slika! Slike su nastajale iz podsvesnog ili nadsvesnog oslobađanja i neposrednog zamaha i pokreta. Simboli i znakovi su netraženi, a nađeni u energiji i temperamentu moje troje dece koja još nisu pošla u školu. Okruženje u kojem se krećem su dečija soba, kuhinja i terasa iznajmljenog stana- ističe umetnica uz belešku koja prat ovu postavku. Foto priovatna arhiva Kako