Kad gudalo gudi, Kosovo se budi! Iza najviralnijeg snimka na mrežama stoji čuvar tradicije i srpstva Maksim Vojvodić
Alo 06.12.2023
![Kad gudalo gudi, Kosovo se budi! Iza najviralnijeg snimka na mrežama stoji čuvar tradicije i srpstva Maksim Vojvodić](https://nstatic.net/img/logo/s/alo.png)
Video koji je ovih dana postao viralan na društvenim mrežama bio nam je i povod za intervju sa trenutno najpopularnijim srpskim narodnim guslarom Maksimom Vojvodićem iz Crne Gore.
Vojvodić je iz svog ugla dao viziju današnje kulturno umetničke scene, gde su u njoj gusle, tradicija i kako se savremena tehnologija može upotrebiti za popularizaciju gusala. Od koga si učio da guslaš i kada si prvi put javno nastupio? Ljubav prema guslama preneta je na mene najpre od oca, ali i šire porodice. Međutim, nisam imao učitelja koji će mi skrenuti pažnju na detalje, već sam prve korake napravio sam. Prvi javni nastup desio se leta 2009. godine u