Plaće za dio radnika mogle bi kasniti zbog nesređenog sustava Porezne uprave
SEEbiz 12.01.2024
![Plaće za dio radnika mogle bi kasniti zbog nesređenog sustava Porezne uprave](https://nstatic.net/233/35473233kzdlue.jpg)
ZAGREB - Nakon što je početkom godine na snagu stupio Zakon o doprinosima, s kojim je Vlada osigurala olakšice za uplatu doprinosa u I. mirovinski stup, za računovođe su počeli problemi.
Konkretno, tvrde, ne radi informacijski sustav Porezne uprave putem kojega računovođe i poslodavci vode evidenciju mjesečne osnovice doprinosa za I. mirovinski stup. Zbog tih tehničkih poteškoća poslodavci nisu sigurni jesu li dobro obračunali olakšicu za doprinos svojih zaposlenika. "Budući da aplikacija nije radila, može se dogoditi da radnik dobije manju plaću ili da dođe do poreznih nepravilnosti. Računovodstvo sada ima više koraka za odraditi, stalno skupljamo