Одржана комеморација професорки Даници Јосифовић
РТК 12.04.2024

Комеморативни скуп, поводом смрти професорке Данице Јосифовић, одржан је на Факултету инжењерских наука у Крагујевцу.
Од дугогодишње професорке опростили су се колеге и студенти. Даница Јосифовић је била прва жена која је стекла звање редовног професора на Универзитету у Крагујевцу. Цео свој радни век, од 1966. до одласка у пензију 2008. године, провела је на Факултету инжењерских наука у Крагујевцу. Изградила је угледну академску каријеру и дала велики допринос развоју ове образовне установе. Даница Јосифовић је објавила више од 150 научних радова у Србији и иностранству.











