Neviđena drama: Srbija u 95. minutu izvukla bod protiv Slovenije, nada i dalje živi!

Večernje novosti pre 11 dana

Srbija i Slovenija možda nisu raspametile najveće ljubitelje fudbala svojom utakmicom na EURO 2024, ali su odigrale izuzetno bitan i prilično dramatičan meč za rasplet u grupi C. Konačan rezultat, 1:1, izboren golom Luke Jovića u 95. minutu, jeste obradovao našu nacionalnu selekciju, ali je ona i dalje na rubu eliminacije sa ovog takmičenja. A nije da "orlovi" nisu imali šanse za bolji ishod...

FOTO: Tanjug/AP Posle minimalnog poraza od Engleske, ali izuzetno kvalitetno odigranog drugog poluvremena, delovalo je da će baš tih 45 minuta biti odskočna daska da se od starta Slovencima nametne ritam koji ne mogu da izdrže a da ne pokleknu. Ali, na početku se desilo sasvim suprotno. U prvih 20 minuta maltene su samo "zmajčeki" pretili, obigravajući oko šesnaesterca Srbije, sa opasnim Šeškom, ali i Mlakarom i Gnezdom Ćerinom od kojih je pretila konstantna