"Никада се нису излечили" Лавров брутално ударио по Западу: Навикли су да живе на рачун других
Ало 04.02.2025

Запад никада није волео поредак заснован на централној улози Уједињених нација и поштовању међународног права, јер је навикао да живи у неоколонијалној парадигми, изјавио је руски министар спољних послова Сергеј Лавров за часопис "Русија у глобалној политици".
"Поредак који је заснован на принципима УН-а је поредак заснован на међународном, истински универзалном праву, и подразумева се да ће свака држава поштовати тај закон. Русија, као и већина чланица светске заједнице, никада није имала проблема са тим, али Запад, који се није излечио од синдрома изузетности и који је навикао да делује у неоколонијалној парадигми, односно да живи на рачун других, формат међудржавне сарадње заснован на поштовању међународног права од












