И потрошачи у Румунији и Бугарској позвани да бојкотују супермаркете
Нова економија 10.02.2025

Потрошачи у Румунији, следећи пример Хрватске, позвани су данас да бојкотују супермаркете због суочавања са највећом инфлацијом у Европској унији, а на то је позвала и Бугарска у четвртак.
У Румунији је на бојкот позвала екстремна десница која је у порасту, пише Бета. „Такво дизање цена је неприхватљиво“, рекао је прошле недеље у видеу преко Фејсбука бивши председнички кандидат Калин Ђорђеску. Он је потпуно неочекивано избио на прво место у првом кругу председничких избора у новембру, који су затим поништени због сумње на руско мешање у кампањи. И у суседној Бугарској, где је инфлација скочила 15 одсто 2022. године, предвиђен је бојкот за












