Direktorat za nuklearnu sigurnost Srbije: Nema povećanog zračenja posle nestanka struje u Španiji

Nedeljnik 29.04.2025
Direktorat za nuklearnu sigurnost Srbije: Nema povećanog zračenja posle nestanka struje u Španiji

Direktorat za radijacionu i nuklearnu sigurnost i bezbednost Srbije saopštio je danas da nije zabeleženo povećanje jačine ambijentalne ekvivalentne doze gama zračenja na teritoriji naše zemlje.

Povod za oglašavanje Direktorata je jučerašni nestanak struje na Iberijskom poluostrvu. „Sve do sada izmerene vrednosti jačine doze gama zračenja u Republici Srbiji u skladu su sa varijacijama prirodnog fona zračenja“, istakli su iz Direktorata. Naglasili su i da su, usled jučerašnjeg nestanka struje na široj teritoriji Španije, a u skladu sa sigurnosnim procedurama, svi reaktori u nuklearnim elektranama Almaras, Asko, Konfrentes, Triljo i Vandeljos ugašeni , a

Španija »

Ključne reči

Najnovije vesti »

Ko su kumovi srpske mafije

Ko su kumovi srpske mafije

Radar pre 4 minuta
Šta nas čeka iza ugla

Šta nas čeka iza ugla

Radar pre 4 minuta
Tri dana Vidovdana

Tri dana Vidovdana

Radar pre 4 minuta
Povratak stare Zagorke Dolovac

Povratak stare Zagorke Dolovac

Radar pre 4 minuta