Završena nova rudna dijaloga Beograda i Prištine: Bisljimi odbio formiranje ZSO
Euronews 11.09.2025 | Autor: Euronews Srbija

U Briselu je završena nova rudna dijaloga Beograda i Prištine.
Nešto posle 14 časova počeo je trojni sastanak pregovarača Beograda i Prištine, Petra Petkovića i Besnika Bisljimija, i posrednika EU Petera Sorensena. Kako je saopštila Kancelarija za KiM, Bisljimi je odbio ZSO, napadao predsednika Aleksandar Vučića i podržao blokadere u Beogradu. Petković je više puta isticao da će Beograd u okviru dijaloga insistirati na formiranju ZSO i deeskalaciji situacije na terenu. Do nove runde dijaloga u Briselu došlo je svega dva dana










![[POSLEDNJA VEST] Vučić: „Nabavljamo PVO sistem HQ-9 i lovce“](https://nstatic.net/791/42015791zcrfdd.jpg)

