"U šoku sam! Šta je ovo, ne mogu da verujem!" Prva reakcija Marije Korine Mačado nakon dobijanja Nobelove nagrade za mir (foto, video)
Kurir pre 5 dana | BBC/Preveo i priredio: N. V.)

Marija Korina Mačado, dobitnica Nobelove nagrade za mir, kazala je da je u "šoku" nakon što je čula da joj je dodeljeno to priznanje.
U video snimku koji je njen pres tim poslao novinskoj agenciji AFP, venecuelanska opozicionarka se obraća Edmundu Gonzalezu Urutiji - koji ju je zamenio kao kandidata kada joj je zabranjeno da se kandiduje. - U šoku sam! - kaže ona. Na to Gonzalez Urutija, koji je otišao u egzil u Španiju pre više od godinu dana, odgovara da su "šokirani od radosti". - Šta je ovo? Ne mogu da verujem - nastavlja 58-godišnja Mačado, koji živi u Venecueli, ali se krije od vlasti