ВВ гаси фабрику: Последње возило силази с траке у уторак
Б92 15.12.2025

Фолксваген (Волксваген) ће након уторка престати с производњом возила у својој фабрици у Дрездену, што је први пут у 88-годишњој историји произвођача аутомобила.
Према Фајненшел тајмсу, последње возило требало би да напусти производну траку у фабрици у Дрездену у уторак. Одлука је део шире Фолксвагенове стратегије смањења трошкова, с посебним нагласком на пословање у Немачкој. Прошле године компанија је најавила планове за смањење броја запослених за 35.000. Фолксваген је навео неколико фактора који доприносе његовим финансијским изазовима, укључујући смањену потражњу на кинеском тржишту и недавне промене у












