Пуца савез запада? ЕУ казнила "КС", САД запретиле одмаздом
Ало 17.12.2025

Влада Сједињених Америчких Држава оштро је реаговала на одлуку Европске уније да казни онлајн платформу КС са 120 милиона евра, упозоривши да би Брисел могао да се суочи са контрамерама. Канцеларија америчког трговинског представника оптужила је ЕУ и поједине државе чланице за како је наведено „дискриминаторне и малтретирајуће“ праксе према америчким компанијама које послују на европском тржишту.
У саопштењу се истиче да ће САД „користити сва расположива средства“ како би одговориле на услове који према њиховој оцени, доводе америчке пружаоце услуга у неповољан положај. Истовремено је указано да европске компаније у САД имају слободан приступ тржишту, док се америчке фирме у Европи све чешће суочавају са строгим регулаторним мерама. Као примери наведене су немачке компаније Сиеменс, САП и ДХЛ, као и сервис за стримовање музике Спотифи, који према












