Proverava se ima li ekoloških prepreka za nemačku prizvodnju gimnastičkih prostirki u Batočini
Ekapija 22.03.2026

(Foto: Pixabay/StockSnap) Optina Batočina obavestila je javnost da je kompanija Liqui Moly podnela zahtev za odlučivanje o potrebi procene uticaja na životnu sredinu projekta izgradnje proizvodog pogona NBR gimnastičkih prostirki u KO Badnjevac, na katastarskoj parceli 3870.
Nemačka kompanija Liqui Moly, koja je inače proizvođač motornih ulja, aditiva za motorna vozila i drugih proizvoda, planira da u Batočini pokrene proizvodnju proizvoda iz fitnes programa od nitril-butadien gume. Skupština opštine Batočina je krajem prošle godine usvojila odluku o poslovno-tehničkoj saradnji sa ovom kompanijom. Odlukom je predviđena investicija u proizvodni pogon u industrijskoj zoni Žirovničko polje, veličine od 5.500 m 2, uz vrednost investicije










![[ANALIZA] Od šabačkih humanoidnih robota do letećih dvoseda na baterije: Kako Kina preko Srbije može trasirati sledeću…](https://nstatic.net/374/41875374zllfor.jpg)

