Ђедовић: Почетком маја имаћемо усаглашене услове уговора са Азербејџаном за гасну електрану

РТВ 21.04.2026  |  Тањуг
Ђедовић: Почетком маја имаћемо усаглашене услове уговора са Азербејџаном за гасну електрану

БЕОГРАД - Министарка рударства и енергетике Дубравка Ђедовић Хандановић разговарала је данас у Београду са делегацијом Државне нафтне компаније Републике Азербејџан (СОКАР) о пројекту изградње гасне електране код Ниша и изразила уверење да ће ћемо почетком маја имати усаглашене услове уговора за градњу нове електране.

Уговор ће, према њеним речима, између осталог дефинисати учешће и одговорности ЕПС-а, Србијагаса и СОКАР-а на овом пројекту, за чију реализацију ће бити основано заједничко предузеће. Министарка је додала да је планирано да нова електрана буде изграђена до 2030. године. "Главна тема данашњег састанка било је усаглашавање комерцијалних и техничких услова уговора за изградњу гасне електране код Ниша, где је за кратко време постигнут добар напредак. Интензиван рад

Повезане вести »

Повезане вести »

Кључне речи

Економија, најновије вести »