У Галерији Факултета савремених уметности од 21. маја изложба о споју дигиталне стварности и природе

Телеграф 21.05.2026  |  Телеграф.рс
У Галерији Факултета савремених уметности од 21. маја изложба о споју дигиталне стварности и природе

Габриела Васић представља изложбу „Техно пејзажи“, која ће бити отворена у четвртак, 21. маја 2026. године у 19.00 часова у Галерија Факултета савремених уметности.

Изложба траје до 1. јуна 2026. године. У новом циклусу радова уметница истражује трансформацију савременог пејзажа под утицајем технологије, медијских конструкција и корпоративних система моћи. Серија слика насталих у периоду од 2021. до 2025. године тематизује однос природе, дигиталне стварности и колективне перцепције, стварајући визуелно снажне композиције између дистопије и метафизичке рефлексије. Кроз мотиве рударских пејзажа, атмосферских феномена и

Изложба »

Кључне речи

Најновије вести »