У 15 часова протест због напада на троје средњошколаца на Звездари
Машина пре 31 дана | Машина

Троје малолетних ученика јуче је задобило лакше телесне повреде, које су им, како тврде, нанели активисти Српске напредне странке. До инцидента је дошло током одржавања скупа зборова и СНС-а у непосредној близини Шесте београдске гимназије, о чему за Машину говори члан збора који је свему сведочио. Због нереаговања полиције ђаци су позвали на протест у 15 часова.
Ученице и ученици Шесте гимназије објавили су на свом Инстаграм налогу да су активсти Српске напредне странке (СНС) јуче организовали скуп испред њихове школе у послеподневним часовима, као и да су скупу присуствовала председница Скупштине ГО Зведара, Невена Максимовић. Како би изразили незадовољство, ученици и грађани окупили су се испред Шесте гимназије. По завршетку скупа, кажу средњошколци, окупљени симпатизери СНС-а су кренули у шетњу ка општинском одбору












