Karantin putnika sa kruzera u Australiji produžen na 42 dana: Šta je poznato o epidemiji hantavirusa
Telegraf pre 25 dana | Telegraf.rs/Tanjug

Australijski ministar zdravlja Mark Batler izjavio je danas da će karantin za putnike koji su u tu zemlju vraćeni sa luksuznog kruzera " Hondius" pod holandskom zastavom, na kojem se pojavila epidemija hantavirusa, biti produžen na ukupno 42 dana. "Putnici su obavešteni o savetu i odluci vlade.
Drago mi je što mogu reći da su i dalje dobro", kazao je Batler, prenosi Rojters. Batler je rekao da će karantin za putnike sa kruzera biti produžen do 23. juna. U objektu u blizini Perta u Zapadnoj Australiji u karantinu se nalaze od 15. maja četiri australijska državljanina, jedan stalni stanovnik te zemlje i jedanstanovnik Novog Zelanda. Oni je prvobitno trebalo da ostanu u tom objektu do 5. juna, ali je karantin produžen nakon saveta vlasti. Na holandskom









