„Najlepši nesklad“ i Majska pesma: Pola veka tradicije uz profesionalizam dece i orkestar uživo
Južne vesti pre 29 dana | Ljubica Jocić

Festival dečje pesme „Majska pesma“, koji decenijama predstavlja jedan od simbola Niša, ove godine obeležava značajan jubilej – 50 godina postojanja.
Očekuje se povratak profesionalnog revijskog orkestra i produkcija na svetskom nivou, kako kaže u emisiji „15 minuta“ umetnički direktor festivala Mihailo Tatić. On ističe da su deca veoma talentovana i znaju da iznenade svojom profesionalnošću i da je to možda i „najlepši nesklad koji se desi tokom rada“. Umetnički direktor kaže da više od pola veka postojanja donosi veliku odgovornost prema generacijama koje su odrasle uz ove melodije. Prema njegovim rečima, cilj












