Суботица добија 110 километара канализације, али улице све теже то подносе: Град обећава решење
Б92 пре 29 дана

Исечен асфалт, прашина и вожња као на релију. Све више улица у Суботици карактеришу управо такви услови. У граду већ годину и по дана трају радови на проширењу канализационе мреже у оквиру пројекта "Чиста Србија", али су Суботичани већ на измаку стрпљењ.
Полагање цеви се одвија у континуитету, али је планирано да поновно асфалтирање путева који су оштећени приликом радова, започне тек када буде завршено свих 110 километара канализационе мреже. Градске власти сада раде на томе да се завршене деонице предају фазно, односно да грађани не морају још дуго да трпе услове који су све лошији. Према последњем извештају за 2023. годину, 63,3 одсто домаћинстава у Србији прикључено је на канализациону мрежу. Највећи












