Три кинеска астронаута се вратила на Земљу после готово седам месеци у свемиру
Радио 021 пре 28 дана | Бета

Тројица кинеских астронаута вратила су се на Земљу после готово седам месеци проведених у свемиру, што је рекорд по времену проведеном у орбити за кинеску посаду.
Летелица у којој су били Џанг Лу, Ву Феи и Џанг Хонгџанг из посаде брода Шенџоу 21 спустила се на полигону у севернокинеској области Унутражња Монголија. Кина развија свој свемирски програм интензивно и планира своје прво слетање на Месец до 2030. године. Посада је током боравка обавила различте задатке, од обраде и преноса експерименталних података до пребацивања преосталих залиха. Астронаути су такође поделили своје искуство са посадом летелице Шенџоу 23







