Странке осудиле паљење мађарске заставе у Суботици

Н1 Инфо пре 23 дана  |  Н1 Београд ФоНет
Странке осудиле паљење мађарске заставе у Суботици

Демократска заједница војвођанских Мађара и Ромска партија осудиле су скрнављење мађарске заставе током испраћаја матураната у Суботици.

ДЗВМ саопштило је да су са дубоким огорчењем примили вест о, како наводе, озбиљном инциденту усмереном против припадника мађарске заједнице, који се догодио 29. маја 2026. године. “На основу потресног писма читаоца и видео-снимка објављеног у медијима, током поворке матураната једне суботичке средње школе, двојица српских ученика трогодишњег смера насилно су стргла мађарску заставу са врата јединог матуранта мађарске националности који је учествовао у поворци.

Повезане вести »

Кључне речи

Друштво, најновије вести »