Данас обележавање Дана полиције, положени венци, испред Палате Србија збор припадника МУП
Данас пре 24 дана | ФоНет

Министар унутрашњих послова Ивица Дачић јутрос је, поводом обележавања Дана Министарства унутрашњих послова (МУП), славе Министарства и Дана полиције, положио ловоров венац на Спомен-обележје у Новом Београду, у знак сећања на полицијце који су дали животе чувајући мир и безбедност грађана Србије.
Дачић је истакао да МУП и полиција данас славе славу – Духове, као и свој Дан у знак сећања на догађај 1862. године, када је код Чукур чесме турска војска убила српског дечака и значајну улогу коју је српска Жандармерија имала у обрани српског народа у то време, саопштио је МУП. Он је навео да се на Дан Министарства и Дан полиције сећају свих који су штитећи своју земљу настрадали на дужности, одавањем поште и полагањем венаца на више локација широм Србије.












