Srbija i SAD jačaju energetsku saradnju! Ministarka Đedović Handanović u razgovoru sa američkim zvaničnikom Ejdženom o novim projektima i NIS-u.
Kurir pre 22 dana | RTS

Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanovićrazgovarala je sa izvršnim direktorom američkog Nacionalnog saveta za energetsku dominaciju Bele kuće Džerodom Ejdženom o širenju i jačanju saradnje Srbije i Sjedinjenih Američkih Država u energetskom sektoru.
Tokom razgovora poseban fokus bio je na novim projektima koji mogu doprineti jačanju energetske sigurnosti, diversifikaciji izvora snabdevanja i razvoju moderne energetske infrastrukture. - Sa Sjedinjenim Američkim Državama imamo sporazum o strateškoj saradnji u energetici, što je ujedno i prvi strateški sporazum izmđu naše dve zemlje koji je odličan okvir za saradnju, posebno u gasnom, hidro i sektoru obnovljivih izvora energije - navela je ministarka ma












