Istorijski dvorac na samo sat vremena od Beograda: Mesto u kom je svirao čuveni Franc List ima slavnu prošlost
Mondo pre 16 sati | Mihajlo Sfera

Na imanju površine 17 hektara, u neposrednoj blizini Zrenjanina, na oko 60 kilometara od Beograda danas se nalazi smeštajno-ugostiteljski objekat, ali i mnogi drugi objekti na imanju.
Zbog značaja koji ima, počev od 2001. godine, Kaštel Ečka je uvršten među Spomenike kulture. U svoje vreme, u njemu je boravio i čuveni mađarski kompozitor, Franc List. U vreme kada je ovo zdanje, u engleskom stilu izgrađeno, 1820. godine, Franc List je u Ečkoj svirao i na klaviru. Tome danas svedoči i replika ovog instrumenta, u kome se nalaze originalni delovi prvobitnog klavira na kome je ovaj poznati kompozitor tada svirao. Izuzeev Lista, ovaj zanimljivi

![Najavljena okupljanja u Zrenjaninu: Policijska uprava poručuje – biće snimanja [FOTO+VIDEO] Okupljanja u Zrenjaninu](https://nstatic.net/013/41917013dheixq.jpg)










