"Ranjeni lav je i dalje lav" Teheran nije zaboravio lekcije iz rata: "Sprovođenje sporazuma biće teže od potpisivanja"
Večernje novosti pre 5 dana

PORTPAROL Ministarstva spoljnih poslova Irana Esmail Bagei izjavio je danas da je Memorandum o razumevanju Sjedinjenih Američkih Država i Irana za okončanje rata potpisan i na perijskom i na engleskom jeziku, kao i da je odluka da sporazum potpišu najviši zvaničnici obe zemlje bila namerna, jer kada tekst potpišu najviši organi vlasti, njegovo kršenje će "prirodno nositi veće troškove".
Sunshine Seeds / Alamy / Profimedia - Tokom protekla 24 sata, nakon konsultacija, zaključili smo da je bolje da tekst memoranduma o razumevanju potpišu predsednici dve zemlje bez potrebe za fizičkim prisustvom. Tekst memoranduma o razumevanju potpisan je i na persijskom i na engleskom jeziku - rekao je Bagei danas u televizijskom programu, prenosi Irna. Kako je naveo, dokument je potpisan "digitalno" i neće biti održavanja ceremonije potpisivanja u Švajcarskoj. 🚨












