Danska kompanija ukinula menadžere, zaposleni sami vode posao

Kamatica pre 9 sati  |  Kamatica
Danska kompanija ukinula menadžere, zaposleni sami vode posao

Kompanija Clever, vodeći danski operater stanica za punjenje električnih vozila, potpuno je ukinula tradicionalnu menadžersku hijerarhiju.

U kompaniji više nema šefova ni menadžera srednjeg nivoa, a od 2025. godine čak su i nazivi radnih mesta koji sadrže tu funkciju izbačeni iz upotrebe. Iz sedišta u preuređenoj industrijskoj četvrti Kopenhagena, firma funkcioniše kroz samoupravne timove u kojima svaki zaposleni učestvuje u donošenju odluka i preuzima odgovornost za njihovo sprovođenje. Zašto je ukinut menadžment? Idejni tvorac ovog modela je suosnivač Kasper Kirketerp-Meler, koji je pre više od

Danska »

Ključne reči

Ekonomija, najnovije vesti »