Jeziva pretnja Trampa: "Ako zatvorite Ormuz - više nećete imati državu"
B92 pre 8 sati

Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio je danas da bi SAD mogle da "preuzmu kontrolu" nad Ormuskim moreuzom ukoliko ne bude postignut sporazum sa Iranom.
"Možda ćemo morati da preuzmemo moreuz. Ako ne postignu dogovor, naplaćivaćemo putarinu", rekao je Tramp za Foks njuz. On je dodao da je, prema njegovim rečima, iranskoj strani poručio da zatvaranje moreuza ne bi bilo u njihovom interesu. "Ako ga zatvorite, više nemate državu. Nećete se ni vratiti u svoju zemlju", naveo je Tramp, dodajući da bi Sjedinjene Američke Države mogle da postanu, kako je naveo, "anđeo čuvar" moreuza i da bi u tom slučaju kontrolisale 20












