Izgubio živce Tramp zapretio Irancima: "Zatvorite Ormuski moreuz i nećete se ni vratiti u svoju je*enu državu"

Telegraf pre 7 sati  |  Telegraf.rs
Izgubio živce Tramp zapretio Irancima: "Zatvorite Ormuski moreuz i nećete se ni vratiti u svoju je*enu državu"

Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio je da bi SAD mogle da "preuzmu kontrolu" nad Ormuskim moreuzom ukoliko ne bude postignut sporazum sa Iranom, uz upozorenje iranskim pregovaračima koji se nalaze u Švajcarskoj, gde se vode razgovori o regionalnom dogovoru i nuklearnom programu. "Možda ćemo morati da preuzmemo moreuz.

Ako ne postignu dogovor, naplaćivaćemo putarinu", rekao je Tramp za Foks njuz. On je dodao da je, prema njegovim rečima, iranskoj strani poručio da zatvaranje moreuza ne bi bilo u njihovom interesu. "Ako ga zatvorite, više nemate državu. Nećete se ni vratiti u svoju j*benu zemlju", naveo je Tramp, dodajući da bi Sjedinjene Američke Države mogle da postanu, kako je naveo, "anđeo čuvar" moreuza i da bi u tom slučaju kontrolisale 20 odsto nafte koja prolazi kroz ovu

Povezane vesti »

Ključne reči

Svet, najnovije vesti »