Aragči pohvalio konstruktivnu atmosferu na razgovorima sa SAD u Švajcarskoj

Radio sto plus pre 3 sata
Aragči pohvalio konstruktivnu atmosferu na razgovorima sa SAD u Švajcarskoj

“Ohrabrujući napredak je postignut, uključujući uspostavljanje mehanizma koji omogućava nastavak tehničkih diskusija”, napisao je Aragči na društvenoj mreži Iks (X) posle završetka prve runde razgovora između Teherana i Vašingtona u Švajcarskoj, opisujući “pozitivnu i konstruktivnu atmosferu”.

Aragči je dodao da je pakistansko i katarsko posredovanje omogućilo veliki napredak ka okončanju rata u Libanu. “Izvoz nafte i petrohemijskih proizvoda više nije ograničen, blokada je ukinuta, neka zamrznuta sredstva su odmrznuta i pokrenut je veliki plan rekonstrukcije i razvoja za Iran”, dodao je Aragči. Memorandum o razumevanju između Vašingtona i Teheran je potpisan prošle nedelje, a sada vodeći američki i iranski pregovarači u 60-dnevnom periodu pokušavaju

Povezane vesti »

Ključne reči

Društvo, najnovije vesti »