Šarif se oglasio nakon pregovora, izdvojio jednog čoveka; "Bez njega ne bi bilo napretka"
B92 pre 9 sati

Premijer Pakistana Šehbaz Šarif izjavio je danas da je prvi sastanak Komiteta na visokom nivou u okviru Islamabadskog memoranduma o razumevanju uspešno završen u švajcarskom Burgenštoku.
"Razgovori su održani u pozitivnoj i konstruktivnoj atmosferi i doveli su do ohrabrujućeg napretka, uključujući dogovor o mapi puta ka konačnom sporazumu u roku od 60 dana, osnivanje Komiteta na visokom nivou za politički nadzor i početak daljih tehničkih razgovora", rekao je Šarif u objavi na društvenoj mreži Iks. Šarif je pohvalio rukovodstvo i Sjedinjenih Američkih Država i Irana za njihovu kontinuiranu posvećenost konstruktivnom angažovanju i zahvalio svim












