Živimo u teškim vremenima neoliberalizma i geopolitike "daj mi - da ti dam": Nobelovac u Beogradu
Telegraf pre 9 sati | Telegraf Biznis/Tanjug

Dobitnik Nobelove nagrade za ekonomiju Žan Tirol sa Tuluške ekonomske škole izjavio je danas u Beogradu, na 21.
Svetskom kongresu ekonomista, da živimo u teškim vremenima obeleženim neliberalizmom i transakcionom geopolitikom (dajte mi to - da vam dam ovo) i upozorio da ćemo ukoliko ne obratimo pažnju na egzitencijalne pretnje i ne usmerimo se na zajedništvo snositi duboke posledice. "Živimo u teškim vremenima koja su obeležena neliberalizmom, transakcionom geopolitikom, nacionalizmom i ratom. Istovremeno, ostajemo nepažljivi, što je veoma opasno, prema egzistencijalnim









