Nobelovac: Živimo u teškim vremenima neoliberalizma i geopolitike

B92 pre 2 sata
Nobelovac: Živimo u teškim vremenima neoliberalizma i geopolitike

Dobitnik Nobelove nagrade za ekonomiju Žan Tirol sa Tuluške ekonomske škole izjavio je danas u Beogradu, na 21. Svetskom kongresu ekonomista, da živimo u teškim vremenima obeleženim neliberalizmom i transakcionom geopolitikom.

Upozorio je da ćemo ukoliko ne obratimo pažnju na egzitencijalne pretnje i ne usmerimo se na zajedništvo snositi duboke posledice. "Živimo u teškim vremenima koja su obeležena neliberalizmom, transakcionom geopolitikom, nacionalizmom i ratom. Istovremeno, ostajemo nepažljivi, što je veoma opasno, prema egzistencijalnim pretnjama sa kojima se suočavamo, uključujući klimatske promene i ukoliko ne uspostavimo odgovarajuće mere zaštite za veštačku inteligenciju. Čak i

Povezane vesti »

Ključne reči

Ekonomija, najnovije vesti »